Home / Właściwość Miejscowa

Właściwość Miejscowa

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sochaczewie nr V Tomasz Adrian Marciniec od 1 stycznia 2019r. może prowadzić postępowania egzekucyjne oraz inne czynności wchodzące w zakres jego obowiązków w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi , w oparciu o złożone przez wierzyciela oświadczenie o wyborze komornika.

Zakres właściwości terytorialnej Sądu Apelacyjnego w Łodzi obejmuje obszar działania następujących Sądów:

Sąd Okręgowy w Kaliszu

  • Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim
  • Sąd Rejonowy w Jarocinie
  • Sąd Rejonowy w Kępnie
  • Sąd Rejonowy w Pleszewie
  • Sąd Rejonowy w Krotoszynie
  • Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie

  Sąd Okręgowy w Łodzi

  • Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieście w Łodzi
  • Sąd Rejonowy dla Łodzi – Widzewa w Łodzi
  • Sąd Rejonowy w Kutnie
  • Sąd Rejonowy w Łowiczu
  • Sąd Rejonowy w Pabianicach
  • Sąd Rejonowy w Skierniewicach
  • Sąd Rejonowy w Zgierzu
  • Sąd Rejonowy w Brzezinach
  • Sąd Rejonowy w Łęczycy
  • Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

  • Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim
  • Sąd Rejonowy w Radomsku
  • Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim
  • Sąd Rejonowy w Opocznie
  • Sąd Rejonowy w Bełchatowie

Sąd Okręgowy w Płocku

  • Sąd Rejonowy w Ciechanowie
  • Sąd Rejonowy w Gostyninie
  • Sąd Rejonowy w Mławie
  • Sąd Rejonowy w Płocku
  • Sąd Rejonowy w Płońsku
  • Sąd Rejonowy w Sierpcu
  • Sąd Rejonowy w Sochaczewie
  • Sąd Rejonowy w Żyrardowie

Sąd Okręgowy w Sieradzu

  • Sąd Rejonowy w Łasku
  • Sąd Rejonowy w Sieradzu
  • Sąd Rejonowy w Wieluniu
  • Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli

W tym celu wierzyciel składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie o następującej treści:

“Oświadczam, iż wyboru komornika dokonałem na podstawie art.10 ustawy o komornikach sądowych z dnia 22-2-2018r. ”.

 

Z wyjątkiem spraw:

egzekucję z nieruchomości;

  • wydanie nieruchomości;
  • wprowadzenie w posiadanie nieruchomości;
  • opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy;
  • w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

Zgodnie z przepisami prowadzenie egzekucji z nieruchomości jest ograniczone wyłącznie do obszaru rewiru komornika. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sochaczewie nr V Tomasz Adrian Marciniec jest właściwy wyłącznie do prowadzenia egzekucji z nieruchomości położonych w obszarze miasta Sochaczew oraz gmin: Sochaczew (96-500), Teresin (96-515), Rybno (96-514), Nowa Sucha (96-513), Młodzieszyn (96-512), Brochów (05-088).

Miejscowości/sołectwa położone we właściwości miejscowej kancelarii, w szczególności:


Miasto i Gmina Sochaczew:
Miasto Sochaczew, Altanka, Andrzejów Duranowski, Bielice, Bronisławy, Budki Piaseckie, Chrzszany, Czerwonka-Parcel, Czyste, Dachowa, Dębówka, Feliksów, Gaj, Janaszówek, Janówek Duranowski, Jeżówka, Karwowo, Kawęczyn, Każmierów, Kąty, Kożuszki-Kolonia, Kożuszki-Parcel, Kuznocin, Mikołajew, Nowa Piasecznica, Pilawice, Rozlazłów, Sielice, Sochaczew-Wieś, Witoldów, Władysławów, Wojtówka, Wyczółki, Wymysłów, Zosin, Żdzarów.

Miasto i Gmina Brochów: Bieliny, Brochocin, Brochów, Brochów-Kolonia, Famułki Brochowski, Famułki Królewski, Famułki Łazowskie, Gorzewnica, Hilarów, Janów, Konary, Kromnów, Lasocin, Łasice, Malanowo, Nowa Wieś-Śladów, Olszowiec, Piaski Duchowne, Piaski Królewski, Plecewice, Przęsławice, Sianno, Śladów, Tułowice, Wilcze Tułowice, Władysławów, Wólka Smolana.

Miasto i Gmina Młodzieszyn: Bibiampol, Bieliny, Helenka, Helenów, Janów, Januszew, Juliopol, Kamion, Leotymów, Marysin, Mistrzewice, Młodzieszynek, Nowa Wieś, Nowe Mistrzewice, Olsztynki, Radziwiłka, Rokicina, Skutki, Stare Budy, Witkwice.

Miasto i Gmina Nowa Sucha: Borzymówka, Braki, Glinki, Kolonia Gradowska, Kornelin, Kościelna Góra, Kozłów Biskupi, Kozłów Szlachecki, Kurdwanów, Marysinek, Mizerka, Nowa Sucha, Nowy Białynin, Nowy Dębsk, Nowy Kozłów Długi, Nowy Kozłów Pierwszy, Nowy Żylin, Orłów, Rokotów, Roztropnia, Stara Sucha, Stary Białynin, Stary Dębsk, Stary Żylin, Szeligi, Wikcinek.

Miasto i Gmina Rybno: Antosin, Bronisłaty, Cypriany, Ćmiszew Rybnowski, Ćmiszew-Parcel, Rybno, Erminów, Jasieniec, Józin, Karolków Rybnowski, Karolków Szwarocki, Konstantów, Koszajec, Ludwików, Matyldów, Nowa Wieś, Nowy Szwarocin, Rybionek, Sarnów, Stary Szwarocin, Wesoła, Wężyki, Złota.

Miasto i Gmina Teresin: Budki Piaseckie, Dębówka, Elżbietów, Gaj, Granica, Izbiska, Kawęczyn, Lisice, Lubiejów, Ludwików, Maszna, Maurycew, Mikołajew, Nowe Gnatowice, Nowe Paski, Nowe Piaseckie, Paprotnia, Pawłowcice, Pawłówek, Seroki Wieś, Skotniki, Skrzelew, Stare Gnatowice, Stare Paski, Strugi, Szymanów, Teresin-Gaj, Topołowa, Witoldów, Żdżarów.